Využije Česká advokátní komora příležitosti historicky se znemožnit stíháním JUDr. Naxery?

30. 5. 2023 došlo k soudnímu řízení s jistou obžalovanou Janou Peterkovou. Přítomen jednání byl i advokát JUDr. Naxera.
Během soudního řízení došlo k řadě událostí, jejichž následkem se ministr Blažek obrátil na Českou advokátní komoru dopisem (viz příloha 1 níže), který snad lze považovat za podnět k zahájení šetření chování advokáta a případné podání kárné žaloby. Ministr spravedlnosti přitom poněkud zaignoroval fakt, že on sám je dle 

zákona  advokacii kárným žalobcem a nic mu nebrání, aby kárnou žalobu podal na dotyčného sám. Proč tak neučinil je otázka. Buď - ač sám advokát - nezná zákon o advokacii, anebo si prostě sám nechtěl pálit prsty. V přípisu ministra spravedlnosti však je však zcela zřetelná "chtěnost"", jak si pan ministr přeje, aby celá záležitost dopadla. Komora je v podstatě pasována do role vyšetřovatele, který shání důkazy proti podezřelému advokátovi. Nečiní tak jako nezávislý orgán samosprávy (a vykonavatel přenesené státní moci), ale jako sluha ministra. To není příliš skvělý obrázek.

O údajném incidentu referoval server Čeká justice (viz příloha 2 níže).

Zprávu též přinesl tzv. "štvavý web" Aeronet, který obsahoval též obsáhlé vyjádření JUDr. Naxery. (viz příloha 3 níže)

Následně své vyjádření JUDr. Naxera ještě rozšířil a v podstatě minitra spravedlnosti varoval, aby se zdržel výhružek vůči jeho osob a držel se Ústavního pořádku ČR.

Unie advokátů, z.s., bude sledovat, jakým způsobem se k "podnětu", podaném ministrem spravedlnosti, Česká advokátní komora zachová. Nelze vskutku předpokládat, že by si JUDr. Naxera nechal jak od Komory, tak od ministra spravedlnosti cokoliv líbit, takže je možné, že z věci se vyvine dlouhý a usilovný boj. Mírně pikantní na něm shledáme skutečnost, že následkem "angažmá" webu Aeronet budou spor JUDr. Naxery, ministra spravedlnosti a ČAK sledovat  "vyšší stovky tisíc" čtenářů.