Bizarní volby

Letošní parlamentní volby jsou plné bizarních situací a volby do orgánů České advokátní komory, které se mají uskutečnit na sněmu, konajícím se 14 dnů po parlamentních volbách, mají tento bizár zřejmě následovat.

Dosavadní člen představenstva ČAK a čelný kandidát oficiální kandidátky současného představenstva, p.t. Martin Maisner totiž tvrdí, že:

Většina advokátů se o činnost ČAK nezajímá a nepřeje si být obtěžována."

To má být jako výsledek uplynulého čtyřletého období pana kandidáta a doporučení pro jeho opětovné zvolení? Že na organizaci, do jejíhož vrcholového orgánu kandiduje, po jeho působení všichni... ?

Zvláštní úvaha. Podle Unie advokátů, z.s. je však situace jiná, než ji líčí pan kandidát, a to podstatně horší. Většina advokátů se totiž České advokátní komory bojí a vyhýbá se jí jak čert kříži. Vědí, že prakticky jediná šance, jak se setkat s její činností, je kárné řízení, vedené proti nim, a to s nepředvídatelnými výsledky. A potom existuje ještě další řada názorů povinných členů, které jsou i zde nepublikovatelné. Mají však jedno společné: totiž beznaděj, že by se podařilo cokoliv jakkoliv změnit.

https://www.ceska-justice.cz/2021/10/martin-maisner-vetsina-advokatu-se-o-cinnost-cak-nezajima-a-nepreje-si-byt-obtezovan