Odjinud

20 Led

Špehuje vězeňská služba advokáty?

Publicista a justiční aktivista Tomáš Pecina na svém blogu upozorňuje na jedno z doporučení České advokátní komory směrem k advokátům, které se týká vnášení mobilních zařízení do věznic během návštěv klientů, které obhajují. Článek se svolením autora přebíráme v plném znění.
19 Led

Lidovky.cz: Advokátní komora odmítá nesmyslné ataky Václava Moravce

Vyjádření JUDr. Vladimíra Jirouska, předsedy České advokátní komory, k nepřijatelnému přístupu moderátora České televize Vladimíra Moravce, který v rámci svého diskusního pořadu atakoval pozvané zástupce ČAKu (vysvětlující záležitosti týkající se účasti advokátů v Legislativní radě vlády), zveřejnil server Lidovky.cz. Toto vyjádření je oficiálním stanoviskem České advokátní komory k tomuto incidentu.
12 Led

Kárná komise ČAK má nového předsedu

Novým předsedou Kárné komise České advokátní komory byl zvolen její dosavadní místopředseda JUDr. Tomáš Herblich. Ten se tak stal nástupcem JUDr. Petra Čápa, který přechází na pozici tajemníka ČAK (až do ledna 2020 zastávané JUDr. Ladislavem Krymem). Doktor Tomáš Herblich poskytl Advokátnímu deníku krátký rozhovor, který je k dispozici online.
16 Pro

Lidovky.cz: Dav rozzuřených právníků zaútočil na nemocnici v Pákistánu

Unie advokátů, z.s. si není jistá, zda mají pákistánští advokáti též etický kodex, kterým se musí řídit. Jestli ano, Unie advokátů doufá, že se hranicím Evropy nikdy ani nepřiblíží. Bitky advokátů, a to z jakéhokoliv důvodu, považuje Unie advokátů za zcela nepřijatelné a důsledně je odsuzuje.